Causeway Chronicle

Draws announce for Goals Steel and Sons Cup Rounds One and Two

Glebe Rangers will face an away trip in the Steel and Sons Cup

The competition kicks off on Saturday, August 5.
The Ballymoney outfit will travel to Malachians in the first round. If Glebe overcome their first round opponents, they will be away agin in round to the winners of Ballynahinch Olympic v. Abbey Villa

The full draw for rounds one and two are as follow

Toals Steel & Sons Round 1
Saturday, August 5, 2023
Fixtures

BALLYNURE OB V BANGOR AMATEUR FC
ARDS RANGERS V DROMARA VILLAGE
SHANKILL UNITED V BALLYMACASH RANGERS
CRUMLIN STAR V QUEENS UNIVERSITY
COMBER RECREATION FC V KILLYLEAGH YC
WILLOWBANK FC V ST OLIVER PLUNKETT FC
MOSSLEY FC V COLIN VALLEY
WAKEHURST FC V KILMORE REC
SAINTFIELD UNTIED V SIROCCO WORKS FC
DERRIAGHY CC V BALLYMENA UNITED RESERVES
BALLYNAHINCH UNITED V PORTAFERRY ROVERS
MALACHIANS FC V GLEBE RANGERS
BALLYNAHINCH OLYMPIC V ABBEY VILLA
LISBURN RANGERS V GLENTORAN SECONDS

Toals Steel & Sons Round 2

Saturday, August 19, 2023
Fixtures
BALLYMONEY UNITED V ST MATTHEWS
PSNI FC V ALBERT FOUNDRY FC
BALLYNURE OB / BANGOR AMATEUR FC V CRUMLIN UNITED
DRUMANESS MILLS V DUNMURRY YM
BARN UNITED V WELLINGTON REC
CRUMLIN STAR / QUEENS UNI
V SAINTFIELD UTD / SIROCCO WORKS
18TH NEWTOWNABBEY V BANGOR SWIFTS
BRYANSBURN RANGERS FC V MOSSLEY FC / COLIN VALLEY
BLOOMFIELD FC V SHANKILL UNITED / BALLYMACASH RANGERS
DOWNSHIRE YM V ROSEMOUNT REC
LISBURN RANGERS / GLENTORAN SECONDS V DONEGAL CELTIC
LINFIELD SWIFTS V SHAMROCK FC
COMBER REC / KILLYLEAGH YC V CHIMENY CORNER
WILLOWBANK FC / ST OLIVER PLUNKETT FC V ROSARIO
ISLANDMAGEE V IMMACULATA FC
DUMURRAY REC V FINAGHY FC
GREENISLAND FC V BALLYNAHINCH UTD / PORTAFERRY ROVERS
BELFAST CELTIC V RATHCOOLE FC
ORANGEFIELD OB FC V NEWCASTLE FC
DERRIAGHY CC / BALLYMENA UTD RES. V PORTAVOGIE RANGERS
LARNE TECH OB FC V ST LUKES FC
AQUINAS FC V LARNE OLYMPIC
GROVE UNITED V 1ST BANGOR FC
LISBURN DISTILLERY FC V TULLYCARNET FC
WOODVALE FC V HOLLYWOOD FC
BALLYNAHINCH OLY / ABBEY VILLA V MALACHIANS / GLEBE RANGERS
WAKEHURST FC / KILMORE REC V CARRICK RANGERS RESERVES
DUNLOY FC V EAST BELFAST FC
CREWE UNITED V LOWER MAZE
SUFFOLK FC V ARDS RANGERS / DROMARA VILLAGE
BRANTWOOD FC V CLIFTONVILLE OLYMPIC
CRUSADERS U20 V ST JAMES SWIFTS

Avatar

Maurice Bradley